Kmeťová s Kohlovou skončili vo finále K2 na 200 m na piatom mieste

23.08.2015 Celý región

Miláno 23. augusta (TASR) - Slovenský dvojkajak v zložení Ivana Kmeťová, Martina Kohlová obsadil vo finále K2 na 200 m na MS v Miláne piate miesto. Členky ŠKP Bratislava siahali na bronz, v závere ich však predstihli Nemky aj Britky.

Zo zisku zlata sa tešili Bielorusky Margarita Machnevová s Marinou Litvinčukovou. Kmeťová bola z vystúpenia na jazere Idroscalo sklamaná. "Očakávali sme, že na 500 m trati si vyjazdíme olympijskú miestenku, na 200 m sme chceli získať medailu. Nevyšlo nám jedno ani druhé, takže pocity sú dosť zlé. Nezostáva nám nič iné, ako zabojovať o Rio na budúcoročnej dodatkovej olympijskej kvalifikácii v Duisburgu."

V B-finále K1 na 200 m skončila Kohlová piata a iba tesne jej ušla olympijská miestenka. "Na olympiádu som nepostúpila o 120 tisícin sekundy. Keby som bola skončila tretia, získala by som miestenku do Ria. Musíme si to s Ivanou teraz celé nechať uležať. Pokiaľ ešte tlie iskierka nádeje kvalifikovať sa do Ria, treba zabojovať. Príprava na novú sezónu sa určite začne skôr ako zvyčajne. Dokvalifikácia sa uskutoční pred začiatkom Svetového pohára v Duisburgu," povedala Kohlová, ktorú v singli celkovo klasifikovali na 14. priečke. Miroslav Zaťko finišoval v C-finále medzi kajakármi šiesty, čo v konečnom účtovaní znamenalo 24. pozíciu.

výsledky A-finále na 200 m:
muži:
K1: 1. Mark de Jonge (Kan.) 34,802, 2. Maxime Beaumont (Fr.) 34,99š, 3. Petter Menning (Švéd.) 35,002
C2: 1. Alexej Korovaškov, Ivan Štyl (Rus.) 36.347, 2. Hleb Saladucha, Denis Machlaj (Biel.) 37,516, 3. Robert Nuck, Stefan Holtz (Nem.) 37,750

ženy:
K2: 1. Margarita Machnevová, Marina Litvinčuková (Biel.) 38,477, 2. Luca Hommonaiová, Nataša Janičová-Douchevová (Maď.) 38,659, 3. Sabrina Heringová, Steffi Krigensteinová (Nem.) 39,488...5. Ivana KMEŤOVÁ, Martina KOHLOVÁ (SR) 39,602
K1: 1. Lisa Carringtonová (N.Zél.) 40,060, 2. Marta Walczykiewiczová (Poľ.) 40,700, 3. Teresa Portelová (Šp.) 41,248
C1: 1. Stanilija Stamenovová (Lit.) 48,717, 2. Kincso Takácsová (Maď.) 48,817, 3. Kamila Bobrová (Biel.) 49,225

B-finále K1 na 200 m: 1. Nikolina Moldovanová (Srb.) 41,899...5. Martina KOHLOVÁ (SR) 42,625

C-finále K1 na 200 m: 1. Stephen Bird (Austr.) 36,665...6. Miroslav ZAŤKO (SR) 37,496